DİLDOLAR

Seks oyuncakları arasında en çok tercih edilen dildolar, yani gerçeğine neredeyse birebir benzeyen yapay penisler vibratörlerle sıklıkla karıştırılıyor. Ancak hem vibratörlerin hem de dildoların ortak birkaç noktası var. Her ikisi de kadınların kendilerini keşfetmelerine ve haz noktalarını belirlemelerine yardımcı oluyor. Bununla birlikte her ikisi de jinekologların tavsiyesiyle vajinusmus tedavisi için tıbbi olarak da kullanılıyor.

 

Peki dildo tam olarak ne anlama geliyor? Yapay penis anlamına gelen dildo, cinsel ilişki esnasında zevk almakta zorlanan birçok kadının sorununu çözmeye yardımcı olduğundan, en çok tercih edilen seks oyuncaklarının başında yer alıyor. Kadınların orgazm olabilmek için klitorisin uyarılmasına ihtiyaç duyulduğundan, dildo ve vibratörler, ilişki esnasında klitorisi uyarmak için de tercih ediliyor.

 

Dildolar, cinsel ilişki esnasında vajina bölgesinde kullanılarak orgazm hazzını artırmak için tercih edilebileceği gibi; kadınların kendi bedenlerini keşfetmeleri için yalnız da kullanıma imkan sunuyor. Vibratörlerde bulunan titreşim özelliği, dildo modellerinde olmadığından, el yardımıyla vajina içerisine ileri geri yaparak kullanılıyor, bu sayede klitoris uyarılabiliyor.

 

DİLDO ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Dildo çeşitleri; plastik dildolar, cam dildo modelleri, silikon dildolar ve metal dildo olarak birçok farklı materyal kullanılarak üretiliyor. Cinsel ilişki esnasında seks oyuncağı olarak dildo kullanacaksanız, satın alacağınız ürünün hangi malzemeden üretildiğine, kullanılan malzemelerin sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım imkanı sağlayıp sağlamadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Yapılan araştırmalar sonucu, tıbbi standartta silikon malzemeden üretilen dildolar, insan sağlığı için en çok güvenilen dildoların başında geliyor.

Birbirinden farklı amaçlar için üretilen dildo çeşitleri arasında realistik dildo, anal dildo, çift uçlu dildo, düz tabanlı dildo, kemerli dildo gibi modeller bulunuyor. Bu sebepten dolayı, dildo almadan önce hangi dildo modelini alacağınıza ve bunu nasıl bir ilişkide kullanacağınıza karar vererek siz de ilk adımı atabilirsiniz. Eğer ikili ilişkide kullanmak için bir model bakıyorsanız, tercihinizi çift başlı dildo modelinden yana yapabilirsiniz. Anal ilişki için bir model arayışınız varsa o zaman, anal dildo modeli size daha uygun olacaktır.

Kadınların kendi bedenlerini daha iyi tanıyabilmelerine ve zevk noktalarını belirleyerek cinsel ilişki esnasında ne istediklerini daha net ifade edebilmelerine yardımcı olan dildo çeşitleri, hem partnerli kullanıma hem de yalnız başına mastürbasyon için kullanıma uygundur. Dildo ile mastürbasyon yaparken daha önce deneyimlemediğiniz pozisyonları ve açıları deneyebilir, partnerinizle yaşayacağınız cinsel deneyime yeni bir boyut kazandırarak hazzı maksimuma çıkarabilirsiniz.

Dildolar, orgazmı maksimum seviyede yaşamanıza yardımcı olmanın yanında partnerinizle olan duygusal ve fiziksel çekimi de artıracağından, cinsel hayatınıza hareket katmanıza yardımcı olur. Eğer seks oyuncakları arasında partnerinizle kullanacağınız oyuncak dildo çeşitleri içinden biri olacaksa, kullanmadan önce mutlaka ortak bir karara varmanızı öneririz.

 

 

 

 

DİLDO FİYATLARI

Dildo fiyatları, üretim aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesine, cinsine, tasarım detaylarına ve markasına göre değişkenlik gösterir. Ancak dildo modelleri, titreşimsiz olduklarından dolayı vibratörlere göre daha uygun fiyatlara yetişkin oyuncakları satılan mağazalarda veya online satış sitelerinde kolaylıkla bulunabilir.

Dildo satın alırken dikkat etmeniz gereken konuların başında dildo fiyatları ile birlikte ürünün markası, boyutu ve üretim aşamasında kullanılan malzemelerin kalitesi geliyor. Olması gerekenden daha büyük boyutta bir dildo tercih etmeniz durumunda, vajina kaslarınızın zarar görme ihtimali olduğundan bu durum cinsel ilişki esnasında zevk alınmasını da engeller.

Dildo, birçok farklı malzeme kullanılarak üretildiğinden tercih edilecek modele, partneriniz ile birlikte karar vererek hangi özellikte bir dildo almak istediğinizi belirleyebilirsiniz. Cinsel ilişki esnasında size daha çok zevk verecek dildo modeline partnerinizle birlikte karar vermeniz, performansınızı doğrudan olumlu yönde etkileyecektir.

Siz de partnerinizle olan cinsel hayatınızı hareketlendirmek ve performansınızı artırmak istiyorsanız, genel olarak seks oyuncakları arasında en fazla tercih edilen uygun fiyatlı dildo modellerine www.sirpazar.com adresinden ulaşarak, güvenle siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

DİLDO MODELLERİ KİMLER İÇİN UYGUNDUR?

Dildo modelleri kimler için uygundur?” sorusunu detaylandıralım. Cinsel hayatını hareketlendirmek isteyen eşler ya da partnerler ile birlikte kendini keşfederek seks esnasında daha çok haz yaşamak isteyen kadınlar, dildo modelleri kullanarak yeni deneyimler elde edebilirler.

Bununla birlikte partneriyle birlikte ilişki esnasında orgazm olmakta zorlanan kadınlar, dildo modelleri kullanarak klitorisi uyararak hazzı maksimuma çıkarmak istiyorsa, rahatlıkla kullanabilirler. Kadınların kendi bedenlerini daha iyi tanıyabilmelerine ve zevk noktalarını belirleyerek cinsel ilişki esnasında ne istediklerini karşı tarafa anlatabilmelerine yardımcı olan dildo çeşitleri, hem partnerli kullanıma hem de yalnız başına mastürbasyon için kullanılabilir.

Yalnızca cinsel hazzı artırmak için değil tedavi amaçlı kullanılan dildolar sayesinde, siz de sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Eğer vajinusmus tedavisi görüyorsanız, jinekologlarında önerdiği gibi tedavi süreciniz boyunca dildo modelleri tercih edebilirsiniz.

Tüm bunların yanında siz de partnerinizle olan cinsel hayatınızı hareketlendirmek ve performansınızı artırmak istiyorsanız, dildoları yaşamınıza dahil ederek, partnerinizle yaşadığınız deneyimleri artırabilirsiniz.