EKSTREM SEKSİN ZARARLARI HAKKINDA

EKSTREM SEKSİN İNSANLAR ÜZERİNDEKİ ZARARLARI

            İnsanların cinsiyet ayırt etmeksizin başlarına gelebilecek olan seksin zararlı yanları veya yan etkileri özellikle ekstrem sekste ortaya çıkabilmektedir. Türlü sebeplerden doğabilecek zararlardan kadın ve erkek farklı farklı etkilenebilmektedir. Zararların hissiyat oranları kadınlarda erkeklere oranla daha fazladır. Seksin zararları veya yan etkileri hem cinsel yaşamınıza hem de sağlığınıza olumsuz etkilerde bulunur. Bundan ötürü seks yaparken çevresel, biyolojik etkenlerden dolayı insanların dikkat etmeleri gereken rahatsızlıklar ve çözüm yollarını sizlerle yazımızda paylaşacağız.

1.     Ekstrem Seksin Zararlarında Çevresel Etkenler:

Seks sizin için ne ifade ediyor? Bütünleşme mi yani birlikte tek bir beden olmak mı yoksa sadece anlık ego tatmini mi? Ne yazık ki insanların büyük bir kısmı anlık heyecan ve ego tatmini peşinde. Bu nedenle de birlikte tek bir beden olmanın önemini kavrayamamakta. Özellikle erkekler kadınlara oranla daha fazla zevk ve tatmin peşine düşerler. Bu nedenle bir yerde seks yapmak yetmeyebilir. Birden fazla yerde ve her seferinde değişik kadınlarla seks erkeklerin ego tatmini için buldukları bir çözümdür. Bunun sebebi bazı kadınların gündelik yaşamın telaşelerinden eşlerine cevap veremeyişleridir. Aynı durum erkeklerde olursa bu sefer kadın eşinde bulamadığı cinsel yaşamın heyecanını başka erkeklerde arar. Yani var olan düzeni aslında anlık heyecan arayışları bozar. Fakat buna gerek yoktur. Çünkü ürünlerimiz ile anlık heyecanı dilediğiniz kadar yaşayabilirsiniz. Aksi takdirde, heyecan arayışına giren erkek ya da kadın fark etmeksizin ekstrem seksin zararları ile karşılaşırlar. Karşılaşılan ekstrem seksin zararlarından çevresel etkenlerin başlıcaları:

a.      Tahriş ve Ezilmeler:

Bazen insanlar eşleri veya partnerleriyle fantezi ve heyecan yaşamak için belli başlı yerde seks yapmak yerine farklı alanlarda hiç yaşamadıkları deneyimleri deneyimlemek adına seks yaparlar. Bu esnada bazen başlarına sürtünme, çarpma gibi sebeplerden doğabilecek genellikle eklem yerlerinde yanıklar, tahrişler, ezilmeler, morluklar, çizikler oluşabilmektedir. Bir sonraki seks aktivitelerinde başlarına gelmiş olan eklem yerlerinde hasarlar acı ve ağrılara sebep olabilir. Bu da aktif bir seks hayatı yaşamalarına engel teşkil eder. Seks yaparken, zeminin sertliğine ve çevredeki nesnelere dikkat edilmelidir. Eğer seks sırasında ani bir dikkatsizlik nedeniyle bir yanık veya darbe almış olursanız, ilk yapmanız gereken darbenin veya yanığın üzerine düşmemek ve yanığın olduğu yeri çok oynatmamaya çalışmak olmalıdır. Eğer dizinizin üzerindeyseniz yavaş yavaş bulunduğunuz yerin yan tarafına dizinizi tutarak duruşu bozmadan geçmeniz olacak ve bir süre o şekilde kalmanız gerekecek. Sonrasında yavaş hareketlerle varsa yanınızda bir krem yardımıyla bölgeye hafifçe masaj yaparak bir süre dinlenmenizi öneririz. Eğer yanınızda, krem ve benzeri ağrı, acı geçirecek kimyasal bir nesne yoksa rüzgârlı bir yerde iseniz eklem yerinizdeki yanığın rüzgâra gelecek yöne çevirerek birkaç dakika beklemeniz sizi rahatlatacaktır.

b.     Ağrı ve Şişkinlikler:

      Cinsel yaşamda insanların bazen başlarına gelebilecek ender durumlar gözlenir. Bunlar arasında vajina tahrişi sorunu yer alabilir. Cinsel ilişki sırasında çiftler bütünleşme esnasındayken, penisin vajina içine oldukça fazla yüklenmesi ve tahriş edecek kadar sürtünmesi sonucunda oluşabilecek ağrı ve şişkinlikler nedeniyle kişi acı çekebilir. Bu durum aynı zamanda sonraki seferde seksi acılı ve dayanılmaz bir ıstırap haline getirebilir. Seks o saatten sonra zevke değil acı dolu bir işkenceye dönüşür. Eğer başınıza böyle bir hadise gelirse mutlaka alanında uzman bir jinekologdan yardım alınız. Ayrıca iyileşene kadar seks ’de birleşmeye ara veriniz. Bakire vibratörleri ile masaj yaparak rahatlanmanız mümkündür. Ayrıca klitoris emiş vibratörleri ile rahatlıkla iyileşene kadar idare edebilirsiniz.

 

c.      Dehidrasyon (Aşırı Su Kaybı):                   

İnsan vücudunun % 94 ‘nün sudan oluşması ve seks esnasında bu oranın terleme ile doğru orantılı olarak su kaybının bu orantıya bağlı azalması gözlemlenir. Gözlemlenen su kaybına rağmen ısrarla su içilmez ve sekse devam edilirse erkenden yorulma hissiyatı görülür. Kişi kendindeki bu su kaybını terleme yoluyla anlayabilir. Kaybedilen suyun ve sarf edilen enerjinin yerine geri getirilmesi açısından seks öncesi, seks esnasında su içmek çok önemlidir. Eğer sekse devam edilir ve su içilmezse vücut bitkin düşerek gereğinden fazla su kaybına uğraması sebebiyle dehidrasyon gerçekleşir.

Yanda insan vücudundaki su yüzdelerini gösteren bir resim paylaşılmıştır. (Resim1) Resim 1’de inceleyerek sarf ettiğiniz enerji ve atmış olduğunuz ter yoluyla kaybettiğiniz suyun yüzdesini tahmin edebilirsiniz. Dehidrasyon sonucunda karşılaşılabilecek olduğunuz rahatsızlıkları bir grafik halinde (Resim 2) de göstermeye çalıştık. Resim 2’de de gözlemleyecek olduğunuz gibi karşılaşılan belli başlı hastalıklar:

Ø  Dudak Kuruluğu                     

Ø  Susama

Ø  Mesane sıklığının azalması.

Ø  Ciltte kurulukların gözlemlenmesi.

Ø  Kalp atışında yavaşlama.                                                                          

Ø  Baş ağrısına sebebiyet vermesi.

d.     İdrar Yolu Enfeksiyonu:

 

Ekstrem seks yapmak erkeklerde idrar yolu enfeksiyonuna sebep olabilir. Bunun temel sebebi kişilerin farklı kadınlarla ekstrem seks yapmalarıdır. Böyle durumlarda böbreklerinizin sizi rahatsız edecek kadar acı ve ağrı vermesi muhtemeldir. Bu gibi durumlarda seks esnasında bol bol su içip mesanenizi boşaltmanızı tavsiye ederek hijyene dikkat etmenizi öneririz.

İdrar yolu enfeksiyonuna karşı dikkat etmeniz gerekenler; seks öncesi bol su içmek, alkol tüketmeniz halinde mesanenizi boşaltmadan sekse geçmemenizi öneririz. İyileşene kadar şişme kadınlar ve mastürbatörlerimizi kullanmayı deneyebilirsiniz. %100 doğal ve cilt dostu olup güven içinde kullanılabilir.

 

e.      Kasların Kasılması ve Bel Ağrısı:

            Seks esnasında birden bire yapılan bir hareket ile boyun, bel veya sırt ağrıları gerçekleşir. Ekstrem seks sonrası kaslar kasılıp gerginlik oluşabilir Gerilen kasların sonucunda kişinin vücudunda acı ve ağrılar görülür. Böyle bir durumda ağrıyan bölgelere baskı yapılır. Baskı yapılabilecek pozisyonlarda seks yapılır ki ağrılar yavaş yavaş geçsin. Bel ağrısı sebebiyle çekilen ağrılar ve acılar seksi imkânsız kılar. Fakat korkmayın, yalnız değilsiniz mastürbatörlerimiz ile yanınızdayız. Özellikle suni vajina mastürbatörlerimizi belinizi hareket ettirmeden el yordamıyla rahatlamak için kullanabilirsiniz.                                                       

     

f.      Yorgunluk:

Vücudun yorgun düşmesi özellikle seksten sonra harcanan enerjinin ve vücutta seks esnasında salgılanan kalp hızını arttıran kandaki glikozu destekleyici etki yaratan epinefrin ve norepinefrin, kortizol salgılar. Tüm bu glikozu yönlendirecek salgıları salgılayan vücut yorularak enerji kaybeder. Bundan dolayı da kişi kadın ya da erkek fark etmeksizin yorulur.

Bitkin düşen kişi ve eşi arasında çoğu zaman anlaşmazlıklar olur. Eşi istekliyken kişi yorgunsa ısrar anlamı yoktur. Eşiniz dinlenirken isteklerinizi bastırmanızın yolu dildolardan geçiyor. Dildolarımız tamamen cilt dostu olup istediğiniz uzunlukta olup çeşitli türlere sahiptirler.

2.     Ekstrem Seksin Zararlarında Biyolojik Etkenler:

Ekstrem seksin zararlarından hormonlardan kaynaklanan bazı durumlarda biyolojik etmenler gözlemlenir. Biyolojik etmenlerin neden oldukları hastalıkların ilacı yeri geldiğinde dinlenme yeri geldiğinde yavaş yavaş yapılan hareketlerdir. Biyolojik olarak oluşan hastalıklar sırasıyla açıklanması gerekirse;

Ø  Orgazm olmakta sorun

Ø  Bağışıklık sisteminde zayıflama

      olarak sıralayabiliriz. Bütün bunların yanı sıra sıralanmış olan hastalıkların çareleri gene insan bünyesindedir. İnsan biyolojik bir robottur. Biyolojik robot olan bizlerin ilacı su, dinlenme ve düzenli uykudur. Sağlıklı beslenerek ve günde en fazla 3 litre su tüketerek organlarımızı ve genel anlamda tüm vücudumuzu koruyabiliriz. Şimdi yukarıda saymış olduğumuz ekstrem seksin zararları arasında yer alan biyolojik etmenleri açalım.

a.      Orgazm Olmakta Sorun:

Erkeklerde genelde görülen fakat kadınlarda da oluşabilen orgazm olma sorunu nadiren de olsa ortaya çıkabilmektedir. Erkeklerde yoğun seksin sonunda sperm ve meni azaldığında orgazm sorunu ortaya çıkmaktadır. Kadınlarda ise anorgazmi adı verilen seksten sonra tatmin olamamaya bağlı olarak gelişen bir rahatsızlıktır. Kadınların bu rahatsızlığını atlatabilmesini sağlayacak orgazm topları ve vibratörlerimiz ile hizmetlerindeyiz. Erkeklerinde güvenilir ve laboratuvar ortamında test edilmiş ve uzman doktorlar tarafından onaylanmış olan cinsel performans arttırıcı kremler ve ilaçlar ile sizde sağlığınıza kavuşabilirsiniz. 

 

 

 

b.     Bağışıklık Sisteminin Zayıflaması:

Ekstrem seksin sonucunda Prostaglandin E-2 isimli hormon cinsel ilişki sırasında kana karışır. Bu hormonun kana karışması sonucunda vücutta bazı durumlar meydana gelir. Prtostaglandin E2 hormonunun salgılanmasıyla bağışıklık sisteminde zayıflama meydana gelir. Bağışıklık sisteminin yaratmış olduğu hasarlı dokular, sinir ve kas ağrıları oluşmasına sebep olurlar ve çekilecek olan acı kaçınılmazdır. Bunların önüne geçebilmek için belirli aralıklarla kendimizi tatmin edici araçlardan yararlanırız. Bunlara örnek vermek gerekirse, orgazm topları, vajina pompaları ve kegel masaj aletleri kullanılabilir.